CBRE

Tlačiť

Trh s kancelárskymi priestormi sa v závere roka nezmenil

(Zdroj: openiazoch.zoznam.sk, 12.2.2013)

Rozloha kancelárskych priestorov v Bratislave dosahovala v poslednom vlaňajšom
štvrťroku úroveň približne 1,5 milióna metrov štvorcových.

BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) - Na trhu s kancelárskymi priestormi v Bratislave nenastali v poslednom štvrťroku minulého roka žiadne výrazné zmeny.
Konštatuje to v aktuálnom hodnotení spoločnosť CBRE, podľa ktorej dosiahol celkový dopyt 25.100 metrov štvorcových, pričom 80% z tohto dopytu predstavovali novopodpísané nájomné zmluvy.


"V poslednom kvartáli minulého roka nebol dokončený žiadny nový projekt. Miera neobsadenosti dosiahla 12,5%, čo bolo spôsobené najmä návratom 19.000 metrov štvorcových v budove BBC IV na trh po tom, čo sa jediný nájomca Orange presťahoval do novopostaveného komplexu Centrál," informuje CBRE.


Rozloha kancelárskych priestorov v Bratislave dosahovala podľa spoločnosti úroveň približne 1,5mil. metrov štvorcových, čo je hodnota zhodná s predchádzajúcim kvartálom. Miera neobsadenosti kancelárskych priestorov v centre mesta pritom podľa CBRE dosahovala v závere vlaňajška 10,6%.
V užšom centre Bratislavy to bolo 14,7% a v širšom centre 10,8%. Prenájom kancelárskych priestorov v Bratislave vo štvrtom kvartáli 2012 predstavoval výšku 25.100 metrov štvorcových. V medziročnom porovnaní táto hodnota predstavovala nárast o 26% a v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom pokles o 19%.


Spoločnosť CBRE založila svoje prvé pobočky v krajinách strednej a východnej Európy v roku 1990. V súčasnosti prevádzkuje 18 kancelárií v 15 krajinách tohto regiónu.


Slovenská pobočka CBRE bola založená v roku 2005 a bola v krajine prvou spoločnosťou poskytujúcou poradenské služby v oblasti nehnuteľností. V súčasnosti poskytuje bratislavská centrála služby v oblasti investičného poradenstva, prieskumu trhu, oceňovania nehnuteľností, poradenstva v oblasti priemyselných nehnuteľností, retailu, ako aj kancelárskych priestorov.


Autor: SITA